Krooniline eesnäärme põletik. 13.12.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tihe urineerimine, munandites värinad, eriti jube on päeval, aga õhtuks on tunne parem. Põies ebamugav tunne ja ajab väga tihedalt wc vahet jooksma, kuigi surve on hea. Kui liiga tihti käin, siis on surve väiksem. Öösel wc käimist pole. Kas on võimalik, et see ebamugav tunne kaob ära või jäängi piinlema? Üksiki rohi pole aidanud, kaebused on kestnud juba pool aastat, kuid võin öelda, et juulis oli hullem olla kui näiteks täna, natuke on paremaks läinud. Äkki peaks tegema veel mingeid uuringuid, mis aitaks asjale selgust saada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldate tüüpilist pikka aega kesktnud ja olulise eesnäärmekahjustusega (UH leid!) kulgevat prostatiidi juhtu. Minu jaoks on siiski peamine raviotsuste alus justnimelt seesama eesnäärme sekreedi uuring. Sealt saab teada, kas tegemist on aktiivse põletikuga või vana eesnäärme kahjustusega. Raviskeemid on täiesti erinevad. Pikka aega kestnud prostatiidi ravi on keeruline, kuid enam kui 90% juhtudel ravitulemused väga head.