Punased punnid peenisel 13.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peale vahekorda tekkisid peenise eesnaha ja peenise otsa peale pisikesed punased valutud punnid, mis aeg ajalt annavad sügeledes tunda, kas tegu võib olla seenpõletikuga ?
Kuidas seda siis ravida ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põhjuseks enamasti partneri tupekeskonna häire, mis võib viia ka seente vohamisele. Raviks võite apteegist küsida klotrimazool kreemi - kasutada vastavalt juhendile. Samas kui partnerit ei ravita, siis on enamasti vaid ajutine paranemine. Kui probleem kordub, siis tasuks ka teil kindlasti ära teha sugutrakti põletike komplekssed uuringud.