Olen tegelenud suguelu probleemiga, aga pole tulemusi andnud 05.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure. Mul on sugueluga probleemid, et ei jõua seemnepurskeni ja lisaks ka erektsioonihäired. Suguakti ajal teatud poosides tekivad peenisel ebameeldivad kõditunded. Olen käinud juba Narvas seksoloogi juures ja seal sai ka hormoonanalüüsid võetud, mis näitasid, et tase on miinimumi lähedane. Algul tehti vaakumpumbaga 10l korral, mis kahjuks väikseid tulemusi andis, aga ikkagi erektsioonihäired jäid püsima. Siis määras arst mulle Sustanoni. Olen 2x 6 nädala jooksul juba süstinud, aga toime puudub senini. Ei saa ka kahtlustada, et äkki mingi põletik on ja see takistab, sest sai ka uroloogil käidud ja sealtki analüüsid ja visuaalne kontroll tehtud, mis olid korras. Prostatiiti pole.
Püüan kõikvõimalikku abi leida, mis kiiremini aitaks suguelu korda saada. Võibolla on Teil mingi tõhusam ravi pakkuda, mis konkreetselt raviks ja taastaks hormoonide tasakaalu?
Miks hormoonravi ei aidanud mind?
Endine seksoloog ütles, et saab teist ravimit proovida (ei mäleta tema nime). Mida teie soovitate?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt tuleb selgeks teha kus on probleemi põhjused, siis tuleb alles raviotsus. Antud juhul on vaja teha laiendatud hormoonuuringud, korrektne eesnäärme sekreediuuring ja haiguse tekkeperioodist parem ülevaade saada. Vajadusel ka peenise veresoonte uuringud. 98% on sedalaadi probleemid lahendatavad - aluseks siiki teadmine mida konkreetselt järele aidata on vaja.