Mädakraatrid/villid peenisel 27.06.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist! Ühel hetkel tekkis peenisepea peale üks punane täpp, mis kasvas natuke vistrikku või villi meenutavaks moodustiseks. Kuna üksik täpp oli esialgu süütu ilmega, siis kahtlustasime, et äkki võib tegemist olla füüsilise vigastusega, kuhu on mingisugune infektsioon sisse läinud (suuseksi või tavaseksi ajal). 3-4 nädalat tagasi see toimus, sai ka arsti juures Tartus käidud, kes viskas kiire pilgu peale ja arvas sama. Igaks juhuks andsin uriiniproovi, kust uuriti klamüüdiat, mida aga polnud. Nädal aega tagasi aga tekkis tüvele peenisepea alla sarnane marrastus ning nüüd on neid peenisetüvel reas 3 tükki, mis on kasvanud rohekateks moodustisteks, millel on punased ärritunud ääred. Passiivselt nad ei valuta, küll aga sügelevad. Ning puutudes on tulitav valu. Kas tegemist võib olla herpesega või mõne bakteriga?

Partner käis hiljuti kontrollis ja oli puhas. Ise käisin viimati täielikus kontrollis 2-3 aastat tagasi ning olin puhas, enne praeguse püsisuhte/partneri leidmist sai 2 korda oldud vahekorras kondoomiga (7-9 kuud tagasi vast).

Lisatud on pilt, kus on komplikatsioon hästi näha. Mul on küll arstiaeg 10 päeva pärast, aga tahaksin enne juba uurida arvamust. Kas tegemist on näiteks mõne nakkusliku molluskiga? Või mõni antibiootikumile alluv bakter? Kõik, mis visuaalse vaatluse põhjal saaks öelda, oleks teretulnud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilti kahjuks siiski küsimusele lisatud ei ole.
Molluskid need kirjelduse alusel kindlasti ei ole. Suurima tõenäosusega on tegemist siiski bakteriaalse põletikuga. Täpsema otsuse ja ravisoovitused saab anda siiski inimene, kes teid läbi vaatab.