Valud, pakitsus põie piirkonnas 19.06.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Käisin teie Tallinna kliinikumis aprillis vastuvõtul, probleem pakitsus, valulikkus alakõhus, sagedasem urineerimise vajadus, sain ravi Alfuosin teva 60 päeva, Ciprinol 20 päeva ning eesnäärme sekreedi uuringud ja sperma tegin ravi ajal esimesed proovid, ravi keskel ja viimased ravi lõpus, kui lõppes ciprinoli ravi. Proovid kõik korras, põletikke polnud, edasine ravi Alfuosin teva pool aastat ning Protamiin, nüüd möödas 2kuud, kuid alakõhus mõni päev ikka pakitsus ja valulikkus, teinepäev nagu kõik korrras, urineerimisega sama: kord 2-4 tundi vahe, siis jälle tund kaks öösiti urineerimisvajadus puudub, siiski kord kaks on juhtunud, kui ei tule korralikult und. Kas selline vaevuste kestmine on normaalne või tuleks järelravis midagi muuta, soovitati Urosepti, mida ka võtan, mõjus positiivselt, paar päeva oli päris ok, siis jälle mõnipäev nagu jälle pakitsus ja valulikkus alakõhus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme haigused tekivad aastaid ja taanduvad kuudega. Kiiret revolutsioonilist muutust võib oodata vaid väga tugevate kaebuste taandumise osas. Oluline on mõista ka haigust mõjutavaid eluviisi tegureid. Kui neid ei muuda, siis on probleem kerge tagasi tulema. Partneri põletikud tuleb välistada ja on veel palju pisiasju.
Kui ikka seisuga rahul ei ole, siis võib alati võtta teise arvamuse teiselt arstilt. Oluline oleks siis näha kogu teie uuringute kompleksi läbi aja.