Ebameeldiv tunne munandites ja peenise piirkonnas 18.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Oli kaitsmata vahekord, 3-4päeva pärast tundsin ebameeldivat tunnet munandi ja peenise piirkonnas. Läksin siis Hiiule tegin selle suguhaiguste paketi. Vastus tuli, et Ureaplasma oli postitiivne. Sain siis ravi Doxycyclini. Ei midagi, kaebused jäid samaks. Läksin siis Tartu mnt-le Kliinikumi .. sealt sain Doxycyclini ja Klacidi, tegin kordus testi, Urea kadunud... kaebused ikka jäid. Nüüd tegin 1,5-2kuud hiljem HIV testi, oli neg. Paari nädala pärast tagasi Kliinikumi uuesti kõike tegema, ehk on teil mõtteid, mis viga võib olla? Ebameeldiv, palavikune tunne munandites ja peenisel (mitte kogu päeva vältel, aeg ajalt nagu poleks midagi viga) võib öelda, et vb natuke ajab rohkem urineerima kui tavaliselt, peenise otsas natuke teinekord õhetav tunne. Välimiselt kõik korras ja ei mingeid eritusi jne ja asi pole siis allunud Doxycyclini ja Klacidile? Tänud ja edu

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureaplasma on nii nõrk mikroob, et selliseid kaebuseid suure tõenäosusega ei põhjusta. Kirjelduse alusel kahtlustaksin esmajoones eesnäärme põletikku. Juhusuhtes on ohuks nii suguhaigused kui ka partnerilt saadud ja teie omase mikrofloora hulka mittekuuluvad mikroobid. Kui eesnääre juba varasemast nõrk, siis ei suuda mehe sugutrakt võõrmikroobe likvideerida või omastada ja tekivadki kirjeldatud kaebused.