Mehe madal libiido 29.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan oma elukaaslase pärast. Oleme olnud koos 7 aastat ja planeerimine last. Muret tekitab aga mehe madal seksisoov. Mees käis ka teie vastuvõtul, aga seoses spermaanalüüsidega. Ka ei kurtnud ta teile madalast libiidost. Kas oleks mõistlik mehele tulla uuesti vastuvõtule (uuringust on möödas aasta) ning lasta teha uued vere-ja hormoonproovid või seoses viljatuseuuringuga tehti talle kõik vastavad uuringud? Sai ka lehe, millel oli spremaanalüüs, kuid ei olnud näiteks testosteroonitaseme kohta midagi. Spermaanalüüsid olid iseenesest korras.
Jään teie vastust ootama!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades vanust on liibido languse taga tõesti kas madalamapoolne meessuguhormoonide tase või siis psühholoogilised probleemid. Muidugi on küsimus ka selles mida me madalaks liibidoks nimetame. Mõnele võib normiks olla seksuaalelu sagedus kord päevas, teisele kord kuus. Viljatuse probleemiga pöördudes anname vastuse küsimusele millega pöörduti. Testosteroon sai kindlasti ka analüüsitud, kuid selles kontekstis vaatleme seda lisainfona ja isegi kui see on madalnormaalne ja sperma korras, siis eritähelepanu sellele ei pöörata. Ilmselt on kõige targem uuesti vastuvõtule tulla ja oma murekohad terviklikult ära rääkida. Vaatame üle vanad tulemused ja teeme vajadusel mõned lisatestid.