Valge viskoosne vedelik peenise otsas 27.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas valge viskoosse vedeliku aeg-ajalt ilmumine peenise otsa on täiesti füsioloogiline protsess? On see normaalne? Tundub, et seda juhtub pigem siis, kui ei ole ammu ejakulatsiooni olnud, ja defekatsiooni ajal.
Kas see võib olla märk, et ma ei ole oma prostatiidist ikka veel lahti saanud? Üsna pikalt ei ole sellega seotud valu väga tugevalt enam urethras tundnud, kuid nüüd järsku tekkis see kahtlane sümptom. Hakkan vaikselt lootust kaotama.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vaadates seda lugu veidi pikemalt oleks kasulik ilmselt omale ka hea psühholoog otsida. Ei ole eriti konstruktiivne püsivalt oma kehalistele vaevustele keskenduda ja neist üha uusi teooriaid välja töötada, et sellest kõigest siis lõpuks lootust kaotada. Kuna seempepõiekesed ja eesnääre produtseerivad püsivalt oma sekreete, siis on seksuaalelu puudumisel perioodiline puhastumine loomulik asi. Täpsemalt saan midagi kõneleda, kui olen näinud uuringute tulemusi ja nende dünaamikat.