Terav valu alakõhus peale vahekorda 07.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peale vahekorda järgneb suur valu alakõhus, mis kestab vähemalt pool päeva. Valu on nii terav, et ei lase isegi normaalselt kõndida. Hirm valu ees on põhjustanud olukorra, mille tõttu ei ole enam kui 1,5 aastat vahekorras olnud. Selline probleem on kestnud pea pool elu, kuid olen sellest alati kuidagi üle saanud. Vahet ei ole, kas seksin harva või tihti, valu kaasneb alati. Vahekorrad on tavaliselt olnud nn katkestatud enne ejakulatsiooni või alternatiivne (suuseks) variant. Kirjandus selgitab, et meestel võib katkestatud suguühe põhjustada neuroose ja häireid seksuaalelus, lisades, et kaasnevad häired on seda sagedasemad, mida kauem nimetatud meetodit on kasutatud. Minu puhul on hakanud koos valuga kaasnema ka erektsioonihäired. Kuidas valust üle saada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühest vastust teie murele kindlasti ei ole. Esmalt peaks teid korralikult üle vaatama ja välistama sugutrakti põletikud ja piirkonna närviregulatsiooni häired. Kindlasti ei ole sedalaadi mured interneti teel lahendatavad. Soovitan vastuvõtule tulla. Kui suuseksiga esilekutsutav seemnepurse valu ei põhjusta, siis ei ole teie haigusjuht õnneks kõige hullemate seast. Erektsioonihäire pool on teie muredest vast kõige lihtsamini korrigeeritav.