Punnid peenisepea peal 20.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Peale vahekorda tekkisid peenisepea peale punased punnid (mõnedel on punni pead valged). Samuti tekkis sügelus. Sügelus kestab paar päeva ja siis kaovad nii punnid kui sügelus. Peenise peale on varasemast ajast tekkinud ka pisike kriips - umbes 1 mm laiune ja 2-3 mm pikkune.

Eelnevalt, kui käisin urineerimisprobleemidega Teie juures, siis käis ka partner kontrollis, kus arst diagnoosis ureoplasma. Peale 3-päevast ravimite võtmist rohkem kontrolluuringuid ei teinud.

Mina ise olen läbinud, (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae jaTrichomonas vaginalis, mükoplasma 1 uuringu, ureaplasma 1 uuringu ) uuringud, mis kõik negatiivsed.

Samuti olen tähele pannud, et seemnevedeliku konsistents imelik ( vesist ja läbipaistvat ainet, mis on suurema voolavusega, lisaks valgele ja läbipaistmatule spermale).

Kuidas peaks edasi tegutsema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul kirjeldate tüüpilist perekonnas valitsevat sugutrakti põletikku. Naise tupepõletik tekitab teil eesnaha põletiku. Krooniline põletik viib varem või hiljem eesnäärme põletikuni. Eesnäärme põletik mõjutab iga seemnepurskega partneri poolt ja siit ring jätkub. Kui minu juures käisite (uuringuskeem siiski mulle ebatüüpiline), siis kindlasti mäletate, et suguhaiguste testid on vaid esmased, enamasti vaid välistavat tüüpi uuringud. Kui need korras tuleks kindlasti ära tega sperma analüüs koos mikroobi külviga ja teie puhul oleks ilmselt kasuks koheselt ka eesnäärme sekreedi uuringu tegemine. Samaaegselt peab oma probleemidega tegelema ka partner. Kui komplekselt asjada tegeleda ei saa või ei taha pole mõtet asja üldse ette võtta.