Eesnäärme kasvaja? 17.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
perearsti diagnoos: c 61,eesnäärme pk? Alaselja valu nimmepiirkond, urineerimise probleemid - uriin ei tule lõpuni välja. PSA 253.
põletikunäitajad normis, uriini külv norm.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ega minagi suurt tarka lisada oska. Kindlasti tuleks PSA testi korrata. Lisauuringud ütlevad, kui suur on eesnäärmevähi võimalus. Kui selget kollet eesnäärmes ei leita, siis tuleks välistada ägeda põletiku võimalus. Usaldage oma raviarsti! Kusemise paranemine vähi võimalust kahjuks ei välista.