Sügelus peenisel 15.07.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pärast naisega (olin selle naisega esimest korda) nö poolvahekorda - tegin naisele suuseksi ja mu peenis puutus kokku ka tema tupega (kondoomi polnud), kuid suguühet otseselt polnud, aga ülejärgmine päev tekkisid peenise pea peale punased pisikesed täpid ning jube sügelus. Praeguseks on 4 päeva möödas ja sügelus on natuke väiksem ja täpid ka natuke tagasi läinud, pigem jäänud punakad laigud, kuid siiski endiselt on. Kas tegu suguhaigusega? Või on tegu seenhaigusega või mis? Ja kui on seenahaigus, kas see võib ka ise üle minna? Kas seenhaigus või selline probleem, nagu mul on, võib tekkida ka ilma seksuaalse kontaktita? Ja kuidas on mul edaspidi seksimisega, ei tasuks või ainult kondoomiga? Küsin, sest soovin teada, et kas saan seda ka mingile teisele tüdrukule edasi anda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui kasutate klotrimazool kreemi, siis peaks seeneprobleem tänaseks juba ajalugu olema. Kuna tegemist ikkagi kaitseta seksuaalkontaktiga võõra partneriga, siis soovitan suguhaiguste uuringud kindlasti ära teha. Kuna probleeme on olnud ka varem, siis tasuks ka süsteemsem sugutrakti põletike analüüs Ülikooli meestekliinikus ära teha.