Vaevused urineerimisel 27.05.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on ilmselt see haigus, mis tabab paljusid üle 40-seid, kui uskuda Prostamol Uno reklaami. Ehk siis kusemise algus ja ka kusemine ise on raske, juga on rohkem nirisemise kui joa moodi ja viimases otsas tilgutan juba väikeste jupikeste kaupa. Kusemine võtab tunduvalt kauem aega. Natuke aega tagasi oli mureks ka see, et häda tuli väga äkiliselt peale ja pidin kiiresti leidma mingi koha põie tühjendamiseks. Kas selle vastu mingit looduslikku vahendit (ravimtaime, teed või kindlaid juur- või puuvilju) pole, mis hädast välja aitaks? Ma olen nimelt tablettide vms vastane.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt soovitaksin siiski ära uurida, mis haigus probleemi põhjustab. Sarnaseid vaevuseid võib põhjustada nii prostatiit (põletik) kui eesnäärme suurenemine. Kindlasti tuleks välistada eesnäärmevähk.
Ka kasutatavad ravimid tulevad loodusest...
Kui ikka midagi põhjustest teada ei taha ja arste kardate, siis krõbistage kõrvitsaseemneid ja jooge väikeseõielise pajulille teed peale.