Spermiogrammi tulemused 01.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
sai tehtud spermiogramm viljakuse määramiseks. Naisel on kõrgeima astme endometrioos. Kuna meestearstile pikad järjekorrad, palun infot, kuidas tulemused on.
Maht 2,94, viskoossus 1
Spermatosoide 9, koguarv 26,5, ümarrakke 1,1
Liikuvus - A 0, B 20, C 24, D 56
Morfoloogia - normaalseid 3, pea defekt 97, keskosa d 55, sabad 38
teised tuumaga rakud 56, monotsüüdid 1, tuumata rakud 43
IL-6 44,3
eosiintest 33
Kas antud näitajatega on võimalik loomulikul teel viljastuda või ainult kunstlikult? Kas oleks vajalik lisaanalüüse teha? Kuidas sperma kvaliteeti parandada ( lisaks alkoholi ärajätmisele ja kaalu langetamisele)?
Tänan Teid!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selleks, et teile nõu anda oleks vaja ikka märksa enam, kui üht sperma analüüsi. Kuvatud analüüs on üsna kehvake ja selliste näitajate puhul on loomulik rasestumine vähetõenäoline. Il-6 tõus võib viidata varjatud põletikule sugutraktis. Täpsustuseks tuleks kindlasti teha eesnäärme sekreedi uuring. Spermide kvaliteedi ja arvu tõstmise prognoos sõltub eelkõige munandimahust ja hormonaalsest tasakaalust. Soovitan ikka korralikud uuringud läbi teha.