Mügarik peenisel 02.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine. Nimelt peale seksuaalakti tekib tihtipeale peenisepea lähedale selline piklik kühm või mügarik (pildil rohelise kõverjoonega näidatud). See ei ole küll otseselt valus katsudes, kuid siiski ebamugav ning pisut annab seda naha all justkui liigutada. Enne seksuaalakti seda ka kõvastunud peenisega märgata ei ole, võib vaid katsudes vaevalt tajuda et naha all on justkui mingi serv, kuid see on sarnane mõlemalt poolt peenist katsudes. Tekib see aga justnimelt akti käigus.
Millega on tegemist ning kas peaks midagi ette võtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist tavalisest veidi suurema lümfisoonega. Koevedeliku teke suureneb erektsiooniseisundis ja seeläbi tulevad ka lümfisooned tuvevamalt esile. Tegemist normi variandiga ja ravi ei vaja. Kui süda rahu ei anna, siis tasuks siiski vastuvõtule tulla.