Ebamugavustunne ja kerge valu vasakul pool alakõhus 24.10.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul tuvastati eesnäärme tugev põletik eelmise aasta sügisel. Dr Ausmees määras antibiootikumi kuuri ja selle aasta jaanuariks oli põletik kadunud. Aga kerge valu jäi paremasse poolde alakõhus. Kuna tegelen ka jooksmisega, jäi eelmisel aastal parem puus valusaks peale sügismaratoni ja arvasin, et sealt kiirgab alakõhtu. Nüüd on valu paremalt poolt vasakule liikunud. Augusti lõpul käisin uuesti eesnäärme sekreedi uuringul. Põletikku ei olnud. Diagnoosisite mul varikotseele, kas sellest võib olla põhjustatud ebamugavustunne vasakul pool alakõhus? Aevastades on valulik see piirkond.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline küsimus.
Munandikoti veenilaiend põhjustab valu harva. Enamasti on tunda vaid harva ja kerget ebamugavust- survetunnet ja ka seda enamasti vaid peale pikemat püstiseismist.
Kindlasti ei saa välistada, et valu on põhjustatud siiski liigeste poolt. Siin peaks vast mõne spordiprobleemidega kodusoleva traumatoloogi-ortopeediga nõu pidama.
Kuna piirkond on valulik aevastamisel, siis üheks võimalikuks põhjuseks on ka algav kubemesong.
Kokkuvõtteks arvan, et valu pole ilmselt tingitud eesnäärmest. Esmajoones soovitan külastada spordiarsti ja/või kirurgi.