Peenise eesnaha peal valge kiht 22.10.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Algas sügelusega 11. oktoobril. Siis uurisin, mis värk on, avastasin eesnaha all sugutipea peal valge olluse. Vaatasin netist http://noorte.kliinik.ee, et on seenbalaniidiga samad tundemärgid. Võtsin sealt õpetusi, pesin puhtaks ja andsin õhku peenisele (sugutipeale). Määrisin paar päeva Travocorti. (Suvel põdesin seen-nakkushaigust, sellepärast mul see ravim olemas on, perearst kirjutas retsepti). Peale paar päeva määrimist kadus sügelus ära. Pesin edasi, andsin õhku. Siis kadus sugutipea pealt suurem osa seda ollust ära. Nüüd seda valget ollust ei ole eriti. Aga nüüd hommikuti või õhtuti tekib selline valge kiht eesnaha peale (pildil olemas). Pesen puhtaks, siis seda pole ja on veel hästi pisikesed punased täpid (mis olid siis ka, kui ma seen-nakkushaigust põdesin). Kokkuvõtvalt tahaks teada, et mis ma nagu tegema peaks? Kas võin seda Travocorti edasi määrida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Trovokorti pikalt määrida pole otstarbekas. Eriti juhul, kui probleem sellest ei kao. Antud juhul peaks samaaegselt kontrollima ka partnerit kuse-sugutrakti põletike suhtes. Teil soovitan tulla kas noorte nõustamise kabinetti (www.amor.ee) või meestearsti vastuvõtule.