Suguti kuju muutunud. 17.10.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 55 a. mees ja umbes pool aastat tagasi muutis mu suguti kuju, nimelt sel on kõvastunud olekus "jõnks sees".
Varem pole sellist asja olnud. Justkui veresoon kinni pigistatud.
Peale vahekorda veidi valus.
Kas on miskit ohtlikku ja vaja arstile minna kurtma?
Tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäsusega on tegemist peenise plastilise tihenemisega (induratio penis plastica). Tegemist pole otseselt tervist mõjustava haigusega. Küll aga võib raskematel juhtudel häiruda seksuaalfunktsioon. Südamerahuks võiksite oma mure uroloogile või meestearstile ette näidata.