Kotikestes üks muna rohkem 15.05.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selles, et kui muidu peab olema kottides kokku 2 munandit siis mul on neid 3. Ühes kotis on 2 munakest. Muna on juba ammu, aga on hakanud valu tegema. Nüüd juba nii palju, et kui kuivatada end sealt alt või puutuda, siis kiirgab valu alakõhtu nii valusalt kohe, et tuleb tahtmine valuvaigistit võtta. Milles võib asi olla? Kas see võib kasvaja olla? Tartus üritanud meestearstile aega saada, aga ei õnnestu. Käin Soomes tööl ja päevad ei klapi, millal on Tartu kliinikus vastuvõtu ajad. Kas kusagill veel Tartus saab meestearstile minna või siis kuhu selle probleemiga peaks pöörduma? Kas uroloog tegeleb selliste asjadega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kolme munandiga mehi on maailmas väga vähe. Suurema tõenäosusega on tegemist munandimanuse tsüstiga, mis juba munandi mõõtu kasvanud. Valullikkus teeb siiski ettevaatlikuks ja soovitaks ikka kiiresti vastuvõtule jõuda. Arsti juurde saamine sõltub ahtmisest. Laupäevast vastuvõttu ei paku teile keegi, kõigil tööpäevadel on aga vastuvõtt meestearstidel olemas. Võite pöörduda ka uroloogide poole.
Kui tööl Soomes, siis ehk on lihtsam seal arsti vastuvõtule pöörduda.