2-3mm läbimõõduga moodustis peenisel 27.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem: peenisel on 2-3mm läbimõõduga soolatüüka moodi asjake, aga seinad on järsud, mitte nagu tüükal sujuvad. Ta on inimese nahale loomulikku värvi ning 1-1.5mm kõrge. See moodustis ei tee valu ega tekita ebameeldivust, valu ei ole olnud varem ega ole ka praegu.
Ma ise arvan, et see tekkis sellest, kui mul tekkis riista juurele kõige tavalisem vistrik ja ma pigistasin seda. Jah, ma tean, ei tohi, aga tegin seda ja jama kui palju. Seal oleks nagu armkude tekkinud, pigistamisest. Võib küll olla, et minu probleem on lihtsalt sellest, et riivab silma, kuid parem oleks ikkagi targematega rääkida sellest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole sellest pildist suurt kasu. Kui tüügas on vana vistriku koha peal, siis võib tõesti olla armkude. Ka HPV viirusest põhjustatud kondüloom võib olla järsu seinaga. Kondüloomid tekivad sagedamini kahjustunud nahale.
Soovitan vastuvõtule tulla. Asi tuleks üle vaadata ja lahendada.