Tükk munandikotis 16.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline küsimus, et tekitab muret umbes hernesuurune ovaalne kõvem tükk (asetseb üleval munandi eesotsa pool või nii), mis on ühenduses ühe munandiga või siis selle manusega, pole väga hästi kursis anatoomiaga. Ei oska öelda, mis see olla võib, olnud on ta seal suhteliselt kaua, kuju ega suurust pole see aga ajaga muutnud, probleeme ei tekita, kuid teisel munandil sellist asja kaasas pole.
Sai käidud ka meestearsti juures (eelmise aasta lõpupoole vist) ning tema peale kompimist midagi ebanormaalset ei täheldanud, ütles, et kui mingi mure on, et muutub see asi, siis peaks jälle minema, aga (õnneks) pole see eriti muutunud.
Kas oskate öelda, mis see olla võib ning kas peaksin selles probleemi nägema ?
Ise olen 19aastane.
Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist munandimanuse tsüstiga. Kui arst on üle vaadanus ja te ise muutuseid ei tähelda, siis pole mõtet lmuretseda.
Edu soovides
Margus Punab