HIV RNA test 13.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin depileerimas ja protseduuri lõppedes avastasin, et anum, kust vaha (suhkru), millega keha määriti, võeti, ei olnud ühekordne. Kindlasti oli sinna sisse sattunud aplikaatori pealt ka eelneva kliendi verd.
Minu ja eelneva kliendi vahele jäi ajaliselt ca 20 tundi (olin hommikul esimene klient).
Küsin, kas sellisel viisil on võimalik saada HIV nakkust? Depilatsioonil nahk siiski veritseb karvanääpsu eemaldamisel ja puutub kokku ka vahaga.
Olen helistanud nõustamiskeskustesse ja sealt on väidetud, et HIV hävib kiiresti väliskeskonnas ning nakatumine selisel viisil ei ole võimalik.
Lisaks tahaks südamerahustuseks teha HIV RNA testi. Kui ruttu pärast protseduuri on mõtet seda teha, et saada õiget tulemust? Kosmeetiku juures käisin 10 nov, aja panin 17. nov. prooviks, kas on liiga lühike vahe?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuse pärast.
Antud juhul on peamine küsimus vist südamerahus. HIV nakkuse saamine antud tingimustes on vähetõenäoline. Siiski soovitan südamerahustuseks test ära teha. RNAd määrav test peaks olema piisavalt täpne alates kolmandast nädalast peale võimalikku viiruse ülekannet.
Edu soovides
Margus Punab