Testid 10.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 40a mees, olen olnud uue partneriga nüüd üle 2 kuu. Nädal tagasi avastasin et pesule jäävad valged plekid ning vahel tuleb pigistades sugutist veidi valget eritist. Mingeid muid kaebusi mul ei ole, kui siis ehk väga vähene kipitus peale urineerimist.
Umbes 5-7a tagasi kogesin samasuguseid sümptomeid ja käisin naha-ja suguhaiguste dispanseris uuringutel, kus midagi ei leitud. Samas oli proovide võtmine väga valulik. Seekord taandusid need nähud mõne nädalaga.

Küsimused oleks - mis analüüsid tuleks teha, ning kas on võimalik võtta analüüsid uriiniproovist?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui kaebused seotud uue partneri tekkega, siis tasuks kindlasti alustuseks suguhaigused välistada.
Kusitist võetud testid on kõige kindlamad. Alternatiiviks pean analüüsi võtmist spermast. Kõige nõrgemaks teste kusest.
Alati ei pruugi nähtude põhjuseks olla suguhaigus vaid lihtsalt naiste erinev tupe mikrofloora, mis teie jaoks uus ja võõras. Kui probleemid püsivad ja suguhaigused välistatud, siis tasuks teha läbi ka uuringud eesnäärmepõletiku suhtes.
Edu soovides
Margus Punab