Põletik vasakus munandis 18.09.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sai teie juures käidud korduvalt...diagnoosiste mul põletiku vasakus munandis, kuna kurtsin valu üle vasakus munandis..Põletik oli mingi 1.0, kuid see sai välja ravitud Nolicin 400 mg ja veel ühtede 375mg tabletidega + azitrox, mis kirjutati minu tüdrukule ja mulle peale tema visiiti günekoloogi juurde... Kuid täna, kaks ja pool nädalat peale teie visiiti tunnen jälle vasakus munandis tugevat valu ja see on iga kord nii peale FÜÜSILIST tegevust...Mis toimub? Kas see ravi oli mõttetu? Miks ta mul jälle valutab? Kas on üldse mõtet teie juurde veel tulla ,sest need visiidid ei ole just eriti odavad... Te kirjutasite mulle ibuprofeni 200mg vist 2 korda päevas juhul ,kui valu peaks tagasi tulema, tegelikuses tundsin ma juba valu uuesti mõned päevad peale teie viimast visiiti, kus ütlesite, et põletik on kadunud, kuid ma arvasin ,et see valu on mul alateadvuses vms ,et ta valutab, ei tundunud eriti loogiline, et see valu reaalne on. Sest peale ravi see ei saa ju nii olla.. Kas on mingi vahe ibumaxil, ibuprofenil, ibumentil? Kas on võimalik ,et tegu on millegi muuga, mitte vaid väljaravitud põletikuga? MIDA MA TEGEMA PEAN , ET SEE KORDKI LÕPPEKS? Selline juhus paneb mõtlema kõige halvemast ja see on tõesti kurnav, ma tahaks ,et see kord lõppeks..

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mis on kõige halvem? Kui kasvaja, siis valu pole selle regiooni kasvajatele iseloomulik. Kui valu on seotud vaid füüsilise pingutuse järgse perioodiga, siis peaks lisaks uurima ka selja ja liigeshaiguste suhtes. Antud juhul soovitan alustada perearsti visiidist, kes saab teid nende arstide juurde edasi suunata.
Kas ka parner on järelkontrollis käinud? Kui pole siis võib ka teie ravi olla tagajärjetu.
Meestekliinikus on 80% tööst haigekassa poolt rahastatud. Ootejärjekord lihtsalt pikem.
Margus Punab