Punased punnid ja laigud... 13.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin novembri keskel teie kliinikus, kaebusi küll polnud, aga oli õrn oht, et võisin nakkuse ikkagi saada. Tehti ära suguhaiguste kontrolli täispakett. Kõik testid olid negatiivsed. Jõulude paiku kui enda kubemepiirkonda raseerisin, avastasin kubemekarvade seest punased 0,5cm läbimõõduga laigud, kust oleks nagu nahk maha kulunud, 4-5-6 tükki. Lisaks sellele on munandite ja jalgade vahel nahk ennast täiesti ära hõõrunud ja jäänud on punased suured laigud ja asi ei tundu paranevat. Millega võib olla tegu ja kas oskate mingit ravimit soovitada? Urineerimisel ega vahekorral mingeid probleeme ei ole ja sugutil endal puuduvad üldse häirivad tegurid (valu, kihelus), aga karvade piirkonnas on punnid ja munandite ning jalgade vahelt on nahk end väga ära hõõrunud ja on hell.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist siis kubemevoldi põletikuga. Tekitaja enamasti seen + mõni naha mikroob. Soodustavaks teguriks kehvakesed hügieeniharjumused, kunstmaterjalist aluspesu, aktiivne sport (hõõrumine). Määrige kahjustunud piirkonda klotrimazool kreemiga (saab ilma retseptita apteegist) 2 korda päevas peale pesemist - kuivatamist. Kui probleem paari nädalaga ei taandu, siis tasuks tulla vastuvõtule. Saame kirjutada tugevama ravi.
Edu soovides
Margus Punab