Imelik tunne lihastes ja valu puusas. 25.11.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen minagi nüüd siin nõu küsimas. Hea, et on selline koht vähemalt kust küsida. Postitasin siia kuna pole ise ka kindel millega tegu võiks olla ja suguhaiguste küsimused hetkel suletud.
Selline lugu, arvan, et olen omale midagi äkki külge saanud või võib see midagi muud olla mis samal ajal juhuslikult hakkas. Oli küll kindel kondoomita partner enne, aga suurem kahtlus närib teatud põhjusel. Olen mees 34a, ülekaalu pole ja mingeid erilisi ravimeid tarvitand pole ning suguhaigusi ja muid erilisi haigusi ka pole olnud.
Algas kõik augustis. Paar päeva peale seksi tundsin mitmed korrad päevas sugutis kihelust ja siis see kadus, see kestis ca 4 päeva. Teise nädala keskpaiku tundsin vahetevahel hästi väikest alakõhuvalu mis oli mõned korrad päevas ja pidasin seda külmetuseks. Teise nädala lõpus tundsin munandite ja päraku vahel pakitsust, see oli ka mitmed korrad päevas ja kestis ca 5päeva ja kadus samuti. Neljandal nädalal läksin tegin testid kuna kahtlustasin peaaegu kindlapeale midagi. Test võeti sugutist ca40 min peale urineerimist, test sisaldas PCR(1parameeter) Chl; Go; Myk; Ureap; HSV. Neljandal nädalal tundsin ka imelikku tunnet mitmed korrad päevas parema tuharalihase välimisel küljel (seal kus luu hakab) ja vahel tundsin, et kandub jala ülaossa üle, umbes seal kus jala taga lihas on, samas nagu polnud see tunne lihases ka. Kui helistasin, et tulemusi teada oli minujaoks ootamatu, et kõik korras, küsisin ka tuhara kohta, aga öeldi, et suguhaigus sinna ei mõju. Kuuenda nädala jooksul tundsin imelikku tunnet häbemeluu piirkonnas. Seitsmendal nädalal tunnen uuesti vahel sugutis ning munandite ja päraku vahel imelikku tunnet mis pole valu ega kipitus. Samas urineerimisel probleeme pole ja eritisi ka pole täheldand. Ootasin ära ka partneri testid, ta käis naiste arstil korralisel vaatusel, tal ei midagi... nüüd me koos pole.
Oktoobris tegin uriini testi mis pidi nelja tulemust näitama (hetkel ei oska öelda mida), aga kõik oli ok, prostatiidi igatahes ei näidand. Arst kirjutas küünlad "Proctosedyl Suppositories", tarvitasin ära kuid viimastel tarvitamispäevadel tundsin mõnikord kerget torkimist sugutis mida on olnud üldse väga harva.
Nüüd on november ja põhimure on reie tagumiste lihaste juures tuharapoolses otsas, peaaegu pidevalt imelik tunne ja kui tööl aktiivselt liigun siis on vasakus puusas valus, tihti võtab peaaegu lonkama. Väga harva annavad tunda vaevumärgatavad torked sugutis, nii mõni kord nädalas.
Et kas peaksin uued kordustestid tegema, mingid muud testid, üldse mõne teise erialalaarsti poole pöörduma? Äkki on see üldse midagi muud, midagi lihasepõletiku sarnast kuid siis vist puus ei valutaks liikudes? Sooviks teie juhiseid ja umbkaudset kirja teel diagnoosi, et kuidas edasi tegutseda?
Tänud pikale kirjale vastamise eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist siiski sugutrakti alaägeda põletikuga. Suguhaiguste uuringud korras, seega ilmselt mingi partneri tupe keskonnast pärinev tavamikroob.
Antud juhul tuleks teha kindlasti eesnäärme sekreedi ja sperma uuringud eesnäärme ja üldisemalt põletiku suhtes. Sealt ka tavamikroobide külvid. Uriini analüüsi alusel prostatiiti välistada kahjuks ei saa - vaja teha ikka sellise materjali uuringud, mis eesnäärme seest pärit.
Lihasevaevused on ebamäärased asjad. Ehk on kõrval ka mingi selja probleem, mida sugutrakti põletik on üles ärritanud. Vaevuste vähendamiseks võite läbi teha näiteks 5-päevase kuuri ibuprofeeniga. Haigust see välja ei ravi, kuid leevendama peaks kindlasti. Täpsema ravi saaks määrata siiski alles peale uuringuid.
Edu
Margus Punab