pisikeses terad munandikotis 24.06.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kirjutan murega, mis vaevab mind viimasel ajal meeletult, kartes, et on munandivähk. Kobades munandikotti, munaditel pole mingeid mügarikke ja tükke avastanud, konkreetsemalt kompades olen leidnud aga mingi koha ( ei tea munandikoti ehitusest mõhkugi , kuigi arvan , et mindi soon see vast ikka on) millel on kaks pisikest rahetera suurust muna (võib-olla isegi väiksemad) poole sentimeetrilise kaugusega kuskil teineteisest, valu need ei tee, teisel päeval otsides on suur tegu vahel need üles leida, vahel leian need peenise soone juures seespoolt ( munandikotti kompades suur soon mida puudutades tunne et on seespool peenise toru) .Need terakesed on mitu aastat olnud, viimasel aastal olen avastanud , et on veel kolmas ka, aga see ton tõesti liivatera suurunun, hästi pisike ja halvasti leitav, munandite suurenemist ise märganud pole, kuigi üks on väiksem teisest ammusest ajast, mida ei oskagi öelda, olen arusaanud, et see on tüüpiline et meestel on üks munand väiksem.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega õnneks ikkagi munandivähiga tegu ei ole. Kõige tõenäolisemaks põhjuseks on siin munandimanuse tsüstid. Vahel võib ka veresoonte piirkonnas väikeseid tsüste olla. Kuna kaasub ka munandite mahu erinevus, siis tasuks tulla igaks juhuks/südamerahuks vastuvõtule kontrolli.
Edu soovides
Margus Punab