Valud kubeme piirkonnas? Põletik? 27.11.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 29 a. mees. Viimased paar nädalat olen tundub kubemepiirkonnas ja munandites valu. Veidi annavad tunda ka põlved ja muud liigesed. Umbes 3-4 aastat tagasi diagnoositi mul klamüüdia ja sellest põhjustatud põletik. Need said tookord välja ravitud, käisin Teie vastuvõtul. Kas on võimalik, et põletik on tagasi tulnud? Mida peaksin ettevõtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna kaasuvad ka liigese vaevused, siis tasuks alustada ikkagi suguhaiguste, nende seas ka klamüüdia uuringutest. Kui need korras, siis peaks välistama eesnäärmepõletiku võimaluse. Selleks kasutame kas sperma analüüsi või eesnäärme sekreedi uuringut. Alustama peaks ikkagi vastuvõtust.
Edu soovides
Margus Punab