munandi tõusmine 10.08.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olles küll lugenud eelnevaid teemasid tekkis ikkagi väike küsimus, et kui enne vahekorda parempoolne munand (surutuna liiga tugevalt vastu keha) tõusis ülesse ning sai kohe tagasi lükatud. Seejärel vahekorras oldud. Jah küll ebameeldivustunne, kuid ka järgmine päev on lisaks ka kerge valulikkus munandis ja piirkonnas. Kas oleks muretsemiseks põhjust? Ühest eelmistest vastustest lugesin, et mainiti, et kui munand ei ole kahanenud või kahaneb, et siis arsti juurde pöörduda...mida selle all mõeldakse või sain äkki millestki valesti aru?

Murelik kodanik!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu munandis pole kunagi normaalne nähe. Kui valu on seotud väikese traumaga, mida kirjeldate ja mõne päevahga kadunud, siis pole muretsemiseks põhjust. Üldine soovitus on mitte oma munandeid ilmaasjata näppida, suruda ja lükata - las ripuvad nii kuis loodus nad sättinud!
Edu soovides
Margus Punab