väga vana mure 12.04.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Nagu juba mainisin on mul üks väga vana mure ja ei tea täpselt kuskohast peaksin minema abi otsima? Kas ehk siin oskab mind keegi nõustda.
Võimalik,et muretsen asjata,kuid tahaksin kuulda siiski kellegi asjatundja täpsustusi.
Kas ma nüüd oskan seda nii meditsiiniliselt ja arusaadavalt teile olukorda selgitada,kuid püüan siiski oma sõnadega midagi kirja panna.
Aga mure ise on see,et peale vahekorda peab panema nö.pampersi püksi...? Lahtiseletatult siis see,peale vahekorda ja erektsiooni peaks nagu kõik välja voolama,mis voolata on,kuid minul kahjuks siiski kõik nagu välja ei voola...Kui pänen nö.püksid jalga,siis minuti kahe-kolme pärast tunnen,et midagi voolab ikka veel välja.No muidugi kuivatan ennast ära,kuid pükid on nö. määritud.Ja niimoodi kestab see umbes 5 minutit ja siis lõpuks jääb nagu pidama,või siis kuivaks,kuidas seda nüüd sõnastada.No tuleb seda selline suurem tilgake.Isegi peale dusi alla käimist tunnen vahest,et miskit tuli ikka veel pükstesse...väike tilk,aga ikka siiski veel midagi...???? Aga see on ka kõik...ei ole see valus ega midagi,ainult selline ebameeldiv.Siit ka minu küsimus? Kas see on mingi suguhaigus või on see tavaline kõigil meestel??? Pean tunnistama,et niimoodi on see olnud mul vist peaaegu,et terve elu...niikaua,kui ma ennast mäletan..minu arvates kunagi peale abiellumist see ehk algas,aga sellest on nüüd möödas juba 25 aastat?Pole see voolus läinud suuremaks ega ka väiksemaks... Ja niipalju kui ma vahekorras olen olnud,pole ka keegi miskit kurtnud,et midagi võiks nagu viga olla??? Ehk pole mulle seda keegi ütelnud?
Aga kui oskate minu küsimusele vastata ja ehk mind selles küsimuses aidata,siis oleksin teile väga tänulik.Kas ehk oskate nimetada mõnda arsti,kelle poole võiksin pöörduda.Kellele ma peaksin seda muret kurtma,tahaksin sellest ikka lõpuks lahti saada?Elan Tallinnas.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvan, et tegemist on normaalse kehalise eripäraga. Sama on ju ka kusemisega, et raputa palju raputad, viimane tilk tuleb ikka püksi. Kusitist väljuvate kehavedelike puhul on esmaseks väljutavaks jõuks kuse puhul põie lihas ja sperma puhul vaagnapõhja lihased. Samas on kusiti kokku paarkümmned cm pikk ja lõpptühjenemise eest vastutab ka selle nõrk lihaskest. Sperma on märksa viskoossem materjal kui kusi ja selle läbitulek kusitist on veidi vaevalisem ja ka järelvalgumine aeglasem.
Seega, kui tegemist on nii vana eripäraga, siis muretseda ei tasu. Lisaks soovitaksin peale seksi kohe mitte pükstesse karata vaid nautida veel veidi hetke, ennast ja partnerit.
Edu soovides
Margus Punab