Eesnäärme põletik? + erektsioonihäire 08.10.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 21 aastane noormees ja on tekkinud kahtlus, et mul võib olla eesnäärme põletik. Tunnusteks on see, et pean käima tihedalt WC-s ja hiljem on tunne nagu ei tulnud kõik välja ja lõpus peab pikalt ootama, kuna uriini tilgub lõpus veel mingi aeg. Pean öösiti WC-sse minema aegajalt. Probleem on juba kestnud mõnda aega. Nüüd viimase nädala jooksul on eesnahale ja peenise peale tekinud punased laigud ja täpid, mõnes kohas eesnahal valge täpiga. Samuti ei ole lõhn eriti meeldiv. Ka on peenise pea alumisel äärel nahaväri kõrgemad asjad, mis on niikaua olnud kui mäletan. Kas on võimlik, et antud haigustunnused on seotud? Suguhaiguse võimalust ei tohiks olla. Kas antud tunnused tähendavad eesnäärme põletiku ja kui kergelt on asi ravitav? Kas üldse on ravitav? Mis selle tagajärjed võivad olla?

Samuti on mul probleeme korraliku erektsiooniga. Peenis ei lähe piisavalt kõvaks, või kui lähebki siis väga lühikeseks ajaks ja vajub enne vahekorda astumist ära. Kondoomi peale pannes kaob erektsioon peaaegu täielikult. Ühesõnaga ma ei suuda korralikku erektsiooni säilitada ja enamasti ei erektsioneerugi peenis piisavalt. Kas seda võib põhjusdada eelnev probleem. Kuidas ma oma probleemidele lahenduse saaks?

Tahaks meestearstile aega panna, aga kuidas seda täpselt teha, et võimalikult ruttu lahendus leida?

Ette tänades,
E

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alustan lõpust. Arsti tutvustuse juures on alati kirjas ka variandid, kuidas ennast vastuvõtule registreerida.
Enamik ülalkirjeldatud probleeme võivad olla seotud eesnäärme põletikuga, mida üldiselt iseloomustab valude/ebamugavustunnete tehe alakehas ja sellele sageli lisanduvad kusemis- ja seksuaalhäired.
Peenise pea alumisel äärel on ilmselt loomulikud pärlpaapulid, mis pole kindlasti haiguslikud. Samas on teil lisandunud eesnaha põletik, mis viitab kas partneri tupepõletikule või prostatiidi bakterst tingitud loomusele. Haigus ise üle ei lähe, mistõttu soovitan võimalikult kiiresti meestekliinikusse aeg uuringutele kirja panna.