Probleem erektsiooniga 31.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 31-aastane mees ja kuni eelmise aasta sügiseni ei teadnud, mida tähendab erektsiooni probleem. Kõik toimis nagu kellavärk ja kui tihti tahes. Siis aga lõppes eelmine suhe, kusjuures väga dramaatiliselt, oli väga palju psühholoogilist laadi pingeid ja läbielamisi, nii et selle aasta alguses pöördusin suurte kõhuvaludega, mis olid tingitud kolmiknärvisõlme põletikust, perearsti poole. Määrati siis raviks Raniberl tabletid ja võtsin neid 2tk päevas 25 päeva. Valu kadus. Kuu aega peale kuuri lõppu leidsin uue partneri ja nüüd on probleeme erketsiooniga, mis mõnel korral kaob enne suguühet, mõnikord suguühte ajal, mõnikord samas ei ole üldse probleemi ja saab seksi nautida pikalt. Samas tundub, et erektsioon ei ole enam algfaasis nii tugev kui varem - peenis ei ole nii kõva. Füüsiliselt tunnen ennast hästi, ja ei saagi aru, millest võib olla selline muudatus suguelus. Kas eelmise suhte järelmõju psüühikale või siis tõesti põhjuseks need Raniberl tabletid, mille karbile oli ka kirjutatud ühe kõrvalmõjuna seksuaalhäireid?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et probleem on ikka enam psüühilist laadi. Kindlasti aitaks teid kuur erektsioonihäire ravimitega - voolutab sooned korralikult läbi ja annab tagasi ka kindlustunde. Raniberli kuur oli liiga lühike, et püsivaid häireid põhjustada, kuid vajadusel võib teil ka hormoonuuringud ära teha.
Edu soovides
Margus Punab