Peenise kida purunemine 22.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 20 aastane noormees.
juhtus selline asi, et vahekorra ajal rebenes peenise kida. (väike sälk vms on sees)
Oli verejooks mis jäi ise ruttu järgi . (see asi juhtus teist korda eelmine kord ca aasta tagasi). Nüüd kus see kida on rebenenud tunnen ma et eesnahk liigub kuidagi vabamalt. (enne oli päris tihti vahekorra ajal valus kuna kida rebis eesnahka kuidagi vastikult pingule - eesnahk ise väike ei ole ja liigub ilusti)
Kas ma peaksin kuhugi arstile (kui siis kuhu tallinnas) pöörduma või võib asja niisama ka jätta . Mingit otsest haava vms praegu näha pole. Kas vahekorda võib astuda ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui rebenemine on toimunud õiges ulatuses, nii et pinge on kadunud, on kõik hästi ja edasist meditsiinilist vahelesegamist tõesti vaja ei ole. Kui aga peaks olema mingeid edaspidiseid muresid, siis tasuks ikkagi vastuvõtule tulla. Meestekliiniku info leiate arsti tutvustuse juurest. Seni tasuks seksuaalelus väike paus pidada (~10 päeva) ja vähemalt esimestel kordadel igaks juhuks ka preservatiivi kasutada.
Edu soovides
Margus Punab