Probleemid urineerimisega 10.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26-aastane noormees ning vaevlen järgmise probleemi käes. Nimelt urineerimisel jääb nagu osa uriinist kuhugi suguelundi ja põie vahele, st ei välju urineermisel vaid alles hiljem nt istudes. Kui alguses tundus probleem stiilis Newtoni neljas seadus, et viimane tilk läheb ikka püksi, siis nüüd on asi hullemaks läinud. Probleemi vältimiseks pean urineerimise lõpetamisel ise käega munandite tagant kergelt suruma, et uriin väljuks. Samas urineerimise märgatavat sagenemist pole täheldanud ning öösiti vetsu ust ei kuluta nagu Uno Prostamool. Millega võib olla tegu, kas ikkagi eesnäärme põletiku, suurenemisega?
Tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses suurenemist veel karta ei ole. Kirjeldatud vaevused viitavad siiski mingile haiguslikule seisundile suguteedes või eesnäärmes. Kui häirib, siis tulge uuringutele.
Edu soovides
Margus Punab