Kas tõesti juba vanadus ? 15.11.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr.Punab.
Tunnen ennast juba mitu aastat väga kehvasti.Tegin kevadel üldise vereanalüüsi sealt tuli välja et mul on klamüüdia aga naise vereproov seda ei näidanud sõin siis üksi tablette, veel selgus,et kusihappe on kõrge ja suhkur piiri peal.
Käin väga sagely urineerimas eriti kui olen joonud kohvi ,alkoholi või natuke külmem on olla , tunne on nagu on hirmus häda aga tegelikult kogused väiksed ja vool aeglane, kõik see käib hooti. Naisel aga klamüüdiat vereproov ei näidanud kuidas on see võimalik ?Kahtlustan ,et tal lihtsalt analüüs ei näidanud ja nüüd minul klamüüdia tagasi . Huvi sexi vastu on langenud,seemnepurse on enneaegne,peenis ei kõvastu nii nagu varem,jääb nagu järjest väiksemaks kah käed ja jalad on märjad , närvid on läbi olen 8 kuud söönud antidepresante, on raskeid aegu olnud aga huvi seksi vastu alati suur olnud ei tahaks kõike stressi kaela ajada.Kas oleks mõtekas teha pcr analüüsid ,hormoonuuring, kontrollida eesnäärme põletiku suhtes, peenise veresoonte Doppler ja ehk saab midagi teha varajase seemnepurskega kirjutasite kunagi mulle lidokaiini on ehk aeg edasi läinud see oli 4 a.tagasi.Lahendasin andropausi testi, vastus oli 62.Mida mulle soovitate ???
Olen see noormees kellel probleemid nägemisega,ehk meenub

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitused olete ise kõik juba ülalpool kirja pannud. Kirjelduse alusel kahtlustan teil eelkõige eesnäärme põletikku, mis võib kõiki neid kaebuseid ka põhjustada. Klamüüdiat verest otsida ei tasu. Test (vähemalt mehel) näitab organismi reaktsiooni ja ei kõnele klamüüdia olemasolust mitte midagi! Kui sai lidokaiini kirjutatud, siis ilmselt kaebasite sel perioodil vaid varase seemenepurske üle. Näib et haigus on arenenud ja eks ka meestearstindus areneb. Loodan, et saan teid aidata. Anidepressandiga peidate oma probleemi, aga ei lahenda seda. Jätsin viimase rea enne vaatamata - töö vist juba käigus.