eesnaha rebend 11.11.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

millest tekivad eesnaha rebendid,haavandid seksimise ajal?...kuidas on neid võimalik vältida? tihti peale seksimist on haavandid sugutil

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sagedasemaid põhjuseid on kolm, mõnikord hoopis nende kombinatsioon. Sageduse järjekorras:
1. Eesnaha krooniline põletik
2. Eesnaha suhteline kitsus
3. Seksuaalkäitumise eripärad (kuiv või liigtihe stiimul)
Vältimine seisneb põhjuse likvideerimises. Esimese kahega saab hakkama meestearst.