kuivsus 31.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

nimelt on diagnoositi (proov võeti) candida sugutil (punetus ja kohati punnid vaheluduva eduga tulevad/lähevad) ja pragu saan ravi kuu ajane kuur, aga probleemiks on ka veel, et kuidagi aegajalt sugutipea kipub selline kuivapoolne või kortsus olema, kas see on ka sellest tingitud? mitte kyll alati, aga kohati. kõik suguhaiguste testid on ka tehtud, et kas see võib sellest tingitud olla? muid vaegusi kyll nagu ei esine, ei sügele, ei valuta, urineerimine on ka normaalne.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu kogemus ütleb, et krooniliste põletike puhul on tegemist enamasti mitme erineva mikroobiga. Seene ravi on lihtne ja kiire. Kui probleem paari ravipäevaga ei kao, siis tuleb otsida teist mikroobi või siis probleemi aktiivsena hoidvat teist haigust näiteks prostatiiti. Teiseks teguriks on prtneri ravi ja seksuaalhügieen. Kui probleem püsib, siis soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab