Mingi imelik asi munandi juures 27.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 17.a. Mu parema munandi juures on mingi imelik kogu. See on mu parema munandi küles kinni. See on umbes golfipalli suurune. Katsudes on see pehme. Pealt on see sile, aga allpool oleks nagu mügarikud. Kui külmaga tõmbuvad munandid koomale, siis see kogu nagu kaoks. See on mul päris kaua aega olnud. Mingit valu see ei tekita, aga kunagi vist tekitas paar korda. Tänud ette!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma läbivaatuseta, siin midagi täpset öelda ei saa. Võimalikeks variantideks on eelkõige munandimanuse tsüst ja teise variandina ka munandikoti veenilaiend. Kindlasti peaks välistama munandi vähi võimaluse. Soovitan soojalt võimalikult kiiresti meestearsti vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab