Imelikud punnid 23.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Munandi kotil on üks suur punn,mis varem oli väiksem aga mis aeg-ajalt on suuremaks kasvanud ja kui seda sai pigistatud siis tuli sealt mingit valget ollust välja.Nüüd kui punn juba suurem,mingi 0,5-1cm läbimõõduga siis enam pigistada ei saa,nahk on peal nii paks.
Kunagi helistasin Karu tn. kliinikusse kus räägiti midagi kirurgilisest sekkumisest.On see tõsi et vaja lõikust?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist umbunud rasunäärmega. Näppida pole vaja - küll ise ära kaob. Kui on tõesti püsinud juba mitu kuud, siis tasuks näitama tulla. Kirurgiline ravi on vaid üks võimalustest.
Edu soovides
Margus Punab