pregnyl 15.12.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Minu abikaasa sai pregnyli süste(6 süsti 1kord nädalas)Kuna tema spermatosoidid pidid olema vähe aktiivsed.Samas tal üks laps olemas eelmisest kooselust.Põhjuseks toodi (kuna ta on astmaatik siis nende rohtude mõju).See rohi ei aidanud ja öeldi, et ainus võimalus ivf.Sooviks teada, kas kuidagi ei anna siis neis aktiivsemaks muuta, et saaks rasestuda loomulikul teel.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meeste viljatuse põhjuseid on pälju. Kahjuks ei oska nii vähese info alusel küll prognoosi panna. Vajalik oleks siiski mehe korralik uurimine - läbivaatus, hormoonuuringud ja ehk ka värske sperma analüüs. Enamik liikuvusehäireid on ravitavad. Teie mehe prognoosi parandab kindlasti ka see, et rasedus on varem ju ikkagi saavutatud.
Edu soovides
Margus Punab