Milles võib olla asi? 30.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane. Mõned aastad tagasi muutus eesnaha alune punetaaks ja sügelevaks, misjärel see iseenesest kadus. Mõtlesin, et viga oli selles, et tol ajal ei olnud võimalik oma hügieeniga pisavalt tegeleda. Ei saanud olla suguhaigus kuna olin siis veel süütu. Hiljem aktiivset suguelu elades tekkis see uuesti ja siis jälle kadus. Nii mitu korda. Arsti vastuvõtul ei käinud.
Umbes kuu aega tagasi tekkis kuseava juures sügelus, mis käib hooti peal, ning kipitus urineerimisel. Umbes nädal aega hiljem hakkas aeg-ajalt erituma läbipaistvat limataolist vedelikku.
Ei ela Tallinnas ega Tartus kuid vastuvõtule tuleksin pigem Tallinna. Kui pikad on järjekorrad aja kinni panemise hetkest? Palju lähevad maksma visiit ja testid, kui need vajalikuks osutuvad?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viimased kaebused viitavad tõenäolisele suguhaigusele. Vastuvõtuinfo saate registratuurist. PCR meetodil on ühe mikroobi analüüsi hind 200 EEK.
Kirjeldatud varasemad kaebused võivad oll seotud puudujääkidega hügieenis ja hiljem ka partneri sugutrakti mikrofloora muutustega.
Edu soovides
Margus Punab