murdeea probleemid 29.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ma olen alles murdeeas, aga olen märganud probleeme enda sugutil. Mõnikord mul eesnaha juures sügeleb ja punetab. Samuti on mul mõnikord osasi kohti katsudes valus. Ma eesnahka pole alt pesnud, kuna on natuke valus ja minu meelest on see liiga tundlik koht. Ma tegelen spordiga ega joo, suitseta, jne.
Kas on need valud siis eesnaha mittepesemisest?
Soovin nendele asjadele vastust

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun küll, et probleemid on hügieeniharjumustes. Peale puberteeti peaks eesnaha alust kindlasti kord päevas korralikult pesema. Kui ei pese on põletik kerge tekkima. Eesnaha üle peenise pea tõmbamine või alguses tõesti veidi ebamugav olla, aga see ebamugvus kaob kiiresti.
Edu soovides
Margus Punab