Klamüdioosi ravi tulemus? 23.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 41 aastane mees. Üle kuu aja tagasi avastasin et kusitist tuleb hallikat kleepuvat ollust. Ka urineerimisel oli kuidagi ebameeldiv tunne. Kuna abikaasa oli sel ajal ära, siis temaga ma kokku ei puutunud. Kummalgi abieluväliseid suhteid pole! Tagasijõudes käis ta korralisel günekoloogilisel läbivaatusel ning lasin tal arstilt uurida ka minu häda üle, ise ta millegi üle ei kurtnud. Naistearst, kuuldes minu hädast, võttis ka klamüüdiaproovi, mis osutus positiivseks. Ise läksin nahahaiguste arstile, kes võttis vatitikuga otsast proovi ja tehti ka vereanalüüs. Tulemuseks oli klamüüdia-negatiivne, suguhaigusi ei leitud, ainult vere leukotsüütide sisaldus oli kõrge(m) u.8. Nahaarst kuuldes abikaasa analüüsi vastusest, soovitas mul siiski naistearsti poolt ka minule väljakirjutatud Doxyhexal 100 kuur läbi teha (10 päeva). 3-4 päeva pärast kuuri algust kadusid plekid aluspesult ära, enam ei tilkunud, nüüd on 8. päev, arvasin ennast juba terve olevat kui proovisin sugutist "lüpstes" - ikka ilmus u. pool tilka seda halli ollust. Nahaarst ütles, et kui tilkumine ära jääb, ei ole tarvis enam näitama tulla ja kui tilkumine jätkub, siis pöörduda uroloogi poole. Küsimus siis: kas ma olen siis nüüd ikka terve? Et kas kusitist võib veel toimuda mingi järeltilkumine? Või on see normaalne, et mingi sarnane eritis ikka aeg-ajalt kusitist pigistades väljub? Või kaua peaks ootama, et selgusele jõuda oma tervenemises?
Natuke pikk sai, ehk andestate.
Tänades E.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eritis kusitist pole kunagi normaalne. Antud juhul soovitaksin teil ravikuur läbi teha. Kui mure püsib, siis peaks veelkord võtma komplekse suguhaiguste analüüsi soovitavalt PCR meetodil. Eesnäärme põletiku (mis on teine võimalik eritise põhjus suguhaiguste kõrval) välistamiseks soovitan teha sperma analüüsi põletikule. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab