Streptokok 31.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on paar küsimust streptokoki kohta, selgituseks kirjtuan natuke tausta lahti.
Käisin eelmise aasta jaanuaris Egiptuses ja Eestisse tagasipöördudes diagnoositi mul põsekoopapõletik, raviks määrati antibiootikumid. Umbes kuu möödudes ilmusid peenisele vesivillid (muid kaebusi ei olnud), käisin naha-ja suguhaiguste arsti juures kus diagnoositi streptokok ning määrati raviks antibiootikumid. Paluti ka minu elukaaslasel günekoloogilisse kontrolli minna kuid tema tervis oli ideaalselt korras. Selgituseks oli et ilmselt hakkasid steptokokid vohama immunsuussüsteemi tasakaalu kaotuse tagajärjel.
Täna avastasin oma peeniselt jälle need samasugused vesivillid, mis aasta tagasigi. Siit küsimus nr. 1 kas on võimalik et steptokokid on uuesti vohama hakanud kuna umbes kuu aega tagasi oli mul jälle põsekoopapõletik mida ravisin antibiootikumidega?
Küsimus nr. 2. kas seda olukorda tuleb järjekordse antibiootikumikuuriga ravida või on võimalus et organism taastab ise bakterite tasakaalu?
Küsimus nr.3 kas minu elukaaslane võib saada minult nakkuse sugulisel teel?
Küsimus nr. 4, kust ma selle steptokoki üldse võisin saada?

Ette tänades ja tervitades:
Heiki

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane lugu. Vesivillidega kulgeva haiguse puhul kahtlustaksin esmalt siiski hoopis herpese infektsiooni. Sellele viitab ka kaebuste tekke seos teise põletikuga. Staffülokokk võib küll põhjustada punetuse ja ebamugavusega kulgevat eesnaha põletikku kuid harva ville.
Soovitan teha korralikud eesnaha põletiku ja ja herpese uuringud. Täiendava info leiate portaali sektsioonist Tasub teda / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab