LAPSED 30.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere mull suur mure,läksin umbes 5a tagasi naisest lahku ja sellest ajast joonud päris kõvasti.Nüüd uus elukaaslane ja tahab last aga ei rasestu ,käisin
sperma proovi andmas ja öeldi ,et proov oli väga halb.
Nüüd enam ei joo kas on võimalik,et kõik taastub aja jooksul.
Esimesest abielust on mull tütar,ise olen 32aastane.
ETTE TÄNADES.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alkoholi liigtarvitamine mõjutab kindlasti sperma analüüsi. Samas tuleks alati välistada ka teised võimalikud sperma kvaliteeti kahjustavad mõjurid. Ravi meetodi ja selle prognoosi saaksin öelda alles peale teie läbivaatust ja hormoonuuringute tegemist. Kui tulete vastuvõtule, võtke kindlasti kaasa sperma analüüsi tulemused.
Edu soovides
Margus Punab