papilloomiviirus 24.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus selline, et kui partneril on avastatud papiloomiviirus ja minul mitte, kas peaksime edaspidi igaks juhuks kasutama alati kondoomi või võib ka olla, et minu immunnsüsteem on piisavalt tugev selle viirusega võitlemaks? Sellist võimalust, et naine oleks viiruse meie suhte ajal kelleltki teiselt saanud ei saa kohe kindlasti olla - järelikult oli tal viirus juba enne mind olemas. Kas võib ka olla, et minul on viirus nö peidus ja analüüsid lihtsalt ei näita seda, äkki oleks vaja lisaanalüüse?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Papilloomiviirus on väga paljudel inimestel. Enamasti saab organis sellest tõesti ise jagu. Mina ei pea seksuaalkäitumise muutmist vajalikuks. Üldse tundub, et papilloomiviirus on kunstlikult muudetud suuremaks probleemiks kui asi seda väärt on. Naised kellel viirus leitud peaksid mõne aasta tagant lihtsalt kontrollis käima.
Edu soovides
Margus Punab