Küsimused peenisega seoses. 21.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

1.Olen 16 a. noormees ja mul on selline mure mu peenise pea peale tekib valget paksu massi ,millel on selline kerge halb lõhn?Seda tekib peenisele peale pesemist mingi 24h pärast.
2.Veel on mul peenise pea peal otsas selline punane laik ,aga see ei sügele ega tekita valu, et kas see võib olla midagi halba?
3.Kui mul peenis kõvastub ja eesnahk on peenise pea taga hakkab eesnahk pigistama et jääb nagu kitsaks ja peenise eesnahka ei saa siis ka täiesti lõpuni tõmmata?Ja see tõmbab ka mul kida pingule ja peenise pea endaga kaasa kui eesnahka taha poole tõmban.
4.Kui tihti peab peenist pesema?
5.Ma pole seksuaal vahekorras olnud kui see peaks tähtis olema.

Olen siinseid kliinik.ee teemasid peenistege seotud probleemide kohta lugenud ,aga oma muredele pole ma rahuldavat vastust leidnud enda jaoks ,mis annaksid mulle mingeid teadmisi OMA murede kohta ja mis tasuks ette võtta!!!

Loodan ,et saate mind aidata.Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1. Peale puberteedi algust peabki peenist pesema vähemalt kord päevas.
2. Ilma nägemata ei oska öelda. Suure tõenäosusega on tegemist ohutu naha eripäraga.
3. Eesnahk venib aja jooksul juurde.
Kokkuvõttes soovitan vähem põdeda ja kui hing ikka rahu ei anna võite alati pöörduda meestearsti või noorukite nõustaja vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab