Eesnaha haigus ? 18.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 19.a. noormees.
Viimase kahe nädala jooksul on eesnahk muutunud imelikuks ning ööpäevaga koguneb naha alla palju valget ainet, varem seda probleemi ei olnud. Peenist pesen korralikult ja partneril suguhaigusi ei ole - viimane vahekord oli kaks nädalat tagasi. Seesmine eesnahk on põletikuline ja suguti pea alumine osa natuke sinine. Allpool asetsev kitsas nahk mis ühendab peenisepead ja eesnahka - selle ümbrus on rohkem põletikuline, ja kui eesnahka täielikult üle sugutipea sirgeks tõmmata siis tõmbab see sugutipead kaasa. Lapsena oli mul eesnaha kitsend, mis sai välja ravitud. Kas peenisepead ja eesnahka ühendav all asetsev nahariba tuleks kirurgiliselt opereerida ? Ja mida peaks ette võtma?
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Näib, et tegemist on eesnaha põletikuga. Soovitan tulla vastuvõtule. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teda / Kiiruuringud meestele. Eesnaha kida probleemiga soovitaksin tegeleda peale põletiku väljaravimist.
Edu soovides
Margus Punab