Lastetus??? 10.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on selline kahtlus et ma ei ole enam võimeline lapsi saama.Kuna eelneva elukaaslasega ei kasutanud me ühtegi kaitsevahendit ning 3 aasta jooksul ei jäänud ta kordagi rasedaks.Tean et selliste kahtluste puhul tuleks tulla kontrolli ja see on teine probleem,sest minu sperma kogused on muutunud väga väikesteks,vaat et paeaegu olematuks.Kuidas ma siis üldse seda proovi anda saan ja miks see nii on?Olen 29.aastane ja mul on suhkruhaigus (alates 13-14 eluaastast süstin insuliini) ja sellest tulenevalt on siis ka vererõhk kõrge (on määratud kõrgvererõhutabletid).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Noorukieas alguse saanud suhkrutõbi võib aja jooksul kahjustada ka mehe sugutrakti toimimist. Soovitaksin teil kiiresti korrektsed uuringud läbi teha. Sperma väike kogus üksi ei ole viljatuse põhjus. Olulisem on see, kui palju on selles väheses koguses spermatosoidide ja milline on nende kvaliteet. Hormoonuuringud annavad võimaluse hinnata trakti kahjustuse sügavust ja ravi prognoosi. Mida rohkem lahendust edasi lükkate, seda raskem on teid hiljem aidata. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab