eesnäärme põletik, analüüsid ja pääs arstile 24.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lgp. Dr Punab

Olen huviga lugenud meeste probleeme ja vastuseid nendele. Olen kindlalt otsustanud oma probleemiga kah Teie vastuvõtule tulla. Mul on see moehaigus prostatiit juba pikka aega küljes. Kuna elan ise Tallinnas otsustasin HTI laborisse Teie vastuvõtule ennast kirja panna. Toetudes eelnevale infole sain ma aru et prostatiidi probleemiga tuleks teha vähemalt kaks kompleksset analüüsi - sperma analüüs põletikule ja PCR analüüsid suguhaigustele + mõned külvid . Siit ka küsimus - kas need analüüsid peaks tegema enne Teie juurde pääsemist ära või määrate Teie nende analüüside konkreetse sisu. Ühesõnaga - kas enne vastuvõtule ja siis analüüsid või vastupidi. Kahtlus tekkis sellest et kohapeal HTI-s saab ju neid analüüse kui standardseid teha. Selge on ju see et kui sees miskit kribib ja kiheleb siis igal juhul oleks ju kindlam see suguhaiguste analüüs ära teha et mingeid kahtluseid poleks - endal kah kindlam. Sperma analüüs põletikule tuleks kah eelnevaid vastuseid lugedes prostatiitikul kindlalt teha. Loogiliselt võttes ju ei jää pärast analüüside sooritamist muud üle kui arsti juurde ennast kirja panna kes analüüside tulemused kõik kenasti kokku võtab ja vastava raviskeemi arendab. Kõik see selleks et oma ja teiste aega(raha) kokku hoida ja keskenduda olulisele ehk haiguse tõhusale ravile. Kui võimalik siis äkki saaks mõned kommentaarid ülalkirjutatule spetsialisti poolt.

Ette tänades

MEES(43)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti soovitan eelnevalt ära teha sperma analüüsi põletiku suhtes. Siis saab juba esimesel visiidil raviga peale hakata. Suguhaiguste teste eelistan ise võtta, sest otsese analüüsi vastuse kõrval on arstile oluliseks lisainfoks ka analüüsi võtmisel nähtav ´kliiniline` pilt. Samuti pole tavaliselt mõtet võtta kogu suguhaiguste kompleksi ja optimaalseima uuringukompleksi saab koostada peale sperma testi ja küsimustike täitmist.
Edu soovides
Margus Punab